„Zima w mieście” 2024 w BD52

W spotkaniach w ramach akcji „Zima w mieście” w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 114. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć prezentacje multimedialne: „Kulinarne zwyczaje karnawałowe’ i „Sławne zwierzęta”, a później mogli wykazać się wiedzą i spostrzegawczością, biorąc udział w naszych quizach i konkursach. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie pracy plastycznej. Dzieci tworzyły maski karnawałowe lub rysowały ulubione pączki.

Dla uczestników indywidualnych zorganizowane zostały warsztaty robienia solnych lampionów. Przy pomocy soli kuchennej, kredy i szklanego słoika można stworzyć ciekawy, niepowtarzalny lampion, który pięknie rozświetli nam zimowe wieczory.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.