Zima w Mieście 2023 w BD52


Przerwa zimowa w szkołach już za nami. Jak co roku dla tych, którzy nie mogli wyjechać na zimowe szaleństwa w góry, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 przy ul. Rembielińskiej 6A w ramach akcji „Zima w Mieście” przygotowała zajęcia dla uczniów klas szkół podstawowych. Z naszej oferty skorzystały grupy z SP 42 oraz SP 114.

Podczas spotkań dzieci miały okazję poznać kulinarne tradycje karnawałowe, usłyszeć ciekawostki o mowie i komunikowaniu się zwierząt oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat komiksów, tak bardzo popularnych w ostatnich latach. Oprócz prezentacji multimedialnych naszym zajęciom towarzyszyły quizy oraz zadania na spostrzegawczość. Praca w grupach z nutką rywalizacji zawsze wzbudza wiele emocji. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali pracę plastyczną.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!