Wystrojona wrona – spotkanie literacko-plastyczne w W98


28 czerwca w ramach akcji Lato w Mieście w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 po raz kolejny spotkaliśmy się z dziećmi na wspólnym czytaniu książek wraz z naszą maskotką biblioteczną – Pandą Wandą.

Tym razem tematem przewodnim zajęć był wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Wrona” – jego bohaterką jest ptak, który wybiera się na wesele i chce zrobić na wszystkich wrażenie, więc od swoich ptasich koleżanek i kolegów pożycza eleganckie ubrania.

Po wspólnym przeczytaniu wiersza porozmawialiśmy na temat ptaków, które wystąpiły w wierszu, a następnie zabraliśmy się do pracy. Zadaniem dzieci było ubranie wrony, która znajdowała się na przygotowanych wcześniej kartonowych kartkach. W ruch poszły nożyczki, cekiny, klej i oczywiście uwielbiane przez dzieci kolorowe pióra. Każda szanująca się wrona musi mieć także kokardę lub koronę. Te elementy garderoby zrobiliśmy dzięki uprzejmości Pana Michała Soboty – krawca, który na tym samym piętrze, na którym znajduje się biblioteka, prowadzi od wielu lat swój zakład krawiecki (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–18.00). Pan Michał przygotował dla dzieci kawałki niewykorzystanych materiałów, a nasza Wrona zyskała dzięki temu cudowną garderobę.

Ważnym elementem naszych zajęć była także mała wycieczka – całą gromadką poszliśmy w odwiedziny do pana Michała, aby pokazać nasze wystrojone wrony, a także obejrzeć maszyny do szycia, manekiny i cały warsztat krawiecki.

Nasze wystrojone wrony odleciały do domów po zajęciach, a my pełni zapału czekamy na następne spotkanie literacko-plastyczne z Pandą Wandą. Do zobaczenia!