Wizyta Grufallo w BD53


23 lutego (piątek) w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 pojawił się tajemniczy Grufallo w towarzystwie rezolutnej myszki. To wszystko za sprawą Pani lektorki ze szkoły językowej Early Stage, która odwiedziła nas w ramach comiesięcznego „Czytania na dywanie”.

Grufallo to oczywiście tytułowy bohater książki Julii Donaldson, która została przeczytana po angielsku na dzisiejszych zajęciach.Podczas spotkania dzieci z przedszkola „Pod Wesołą Truskaweczką” mogły posłuchać głosów przyrody, np. śpiewu ptaków w lesie. Przedszkolaki uczyły się po angielsku wyrazów takich jak: liście, drzewa, nasiona, a także nazw zwierząt, np.: lis, żaba, żmija, motyl. Śpiewały i klaskały rytmicznie oraz powtarzały sylabowo poznane wyrazy. Po usłyszeniu nazwy zwierzątka każde dziecko podchodziło do obrazka, które je przedstawiało.

Na zajęciach dzieci poznały też części ciała Grufallo: nos, oczy, pazury. Zapamiętywały je, grając w memo. Uczestnicy bawili się również w kalambury – pokazywali poznane części ciała, które inni mieli za zadanie rozpoznać.

Były to bardzo wesołe i zabawne zajęcia. Maluchy polubiły Grufallo i przebiegłą, odważną myszkę.