Witamy wakacje z „Blue Chameleonem”. „Czytanie na dywanie” w BD53

20 czerwca 2024 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 odbyły się ostatnie przed zakończeniem roku szkolnego zajęcia z cyklu „Czytanie na dywanie z Early stage”. Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola „Z Serduszkiem”.

Spotkanie miało charakter wakacyjny. Dzieci uczyły się nazw kolorów. Czas wypoczynku letniego kojarzy się wszystkim ze słońcem i paletą barw – i takie też były zajęcia z języka angielskiego. Pani lektorka Karolina uczyła piosenki o kolorach. Dzieci poznawały nazwy kolorów podstawowych oraz tych, które powstają po połączeniu dwóch innych, np. czerwonego z białym.

Maluchy wysłuchały historyjki Emily Gravett pt. „Blue Chameleon”. Bohaterem opowiadania jest samotny kameleon, który usilnie poszukuje przyjaciół. W swojej wędrówce sympatyczne zwierzątko przemierza świat wypełniony najróżniejszymi barwami i kształtami. Gotowe jest upodobnić się do napotkanych po drodze owoców, zwierząt i rzeczy, m.in. banana, kakadu, wirującego ślimaka, zielonego pasikonika lub pasiastej skarpetki, aby tylko spotkać bratnią duszę… Podczas wędrówki kameleon dowiaduje się, że najlepiej być sobą. Jeśli się to zrozumie, znajdzie się przyjaciela.

Wraz z „Blue Chameleonem” zakończyliśmy cykl zajęć językowych „Czytanie na dywanie z Early stage” i rozpoczęliśmy wakacje. Mamy nadzieję, ze nasi mali adepci języka angielskiego będą miło wspominać spotkania z Panią Karoliną, które odbywały się w naszej bibliotece.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.