Walentynkowa Panda Wanda


Walentynki! Wspaniały dzień! Tyle pięknych serduszek, radości i miłości pojawia się każdego roku w dniu 14 lutego, ocieplając nam tę zimną i ponurą porę roku.

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 nasza pluszowa Panda Wanda czekała tego dnia na dzieci, żeby wspólnie poczytać. Tym razem towarzyszyły nam wiersze Jana Brzechwy. Dzieci wysłuchały utworu „Żuk”, a także innych wierszyków, których motywem przewodnim jest miłość i przyjaźń. Głosu Pandzie Wandzie użyczyła nasza cudowna Wolontariuszka – Pani Małgosia, która oprócz czytania prowadziła z dziećmi urocze rozmowy na temat usłyszanego tekstu.

Po części literackiej nadszedł czas na bardzo efektowny decoupage. Nasi goście przepięknie ozdobili kwiatki, zakładki do książek oraz oczywiście serduszka. A ponieważ kreatywność dzieci nie zna granic, oprócz metody decoupage na ich pracach pojawiły się także pióra, cekiny, a nawet oczy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spędzić walentynki w tak miłym i licznym gronie zarówno dziewczynek, jak i chłopców.

Zapraszamy w marcu. Panda Wanda już nie może się doczekać. Do zobaczenia! I niech miłość i przyjaźń będą z Wami!