Techniki malarstwa w BD12


Czym jest malowanie punktowe? Dlaczego malarz rozjaśnił paletę używanych barw? I jaki związek z chorym uchem Vincenta miał Gauguin? To tylko niektóre pytania, na które odpowiadaliśmy podczas zajęć edukacyjnych „Techniki malarstwa Vincenta Van Gogha” w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12. Inspiracją do zajęć była książka Agnieszki Starok „Czyj to domek” z serii „Malarze dzieciom” zawierająca zdjęcia z obrazów Vincenta van Gogha. Na koniec uczestnicy mogli wybrać jedną z technik malarstwa artysty i dokończyć jego słynny obraz „Gwiaździsta noc”.

Również w czerwcu prowadziliśmy lekcje biblioteczne z serii „Biblioteka – dobre miejsce”, na których opowiadaliśmy najmłodszym czytelnikom o tym, co można robić w bibliotece, jak należy obchodzić się z książką i jak korzystać z naszych zasobów, w czym niezawodnie od lat pomaga nam żółwik Franklin, który lubi bibliotekę i czyta kolegom.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.