Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w W98


W dniach 23 i 24 kwietnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 miała przyjemność gościć dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Teatralno-Muzycznego „Wyszogród” na zajęciach zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto ustanowione przez Unesco, którego celem jest promocja czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej.

Na naszych małych gości czekała niespodzianka. Grzecznie zapukali do drzwi wypożyczalni i otworzył im… duży miś! Jakież było zaskoczenie i radość dzieci, że takie atrakcje mogą spotkać w bibliotece!

Ale to był dopiero początek niezwykłych wydarzeń, które dzieci miały za chwilę spotkać. Po powitaniu wszyscy grzecznie wsiedli do „pociągu” i wraz z misiem rozpoczęła się podróż po bibliotece, której stacją końcową były półki z literaturą dla najmłodszych. Następnie pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o Światowym Dniu Książki i praw autorskich, a także o zasadach, jakie panują w bibliotece. Przeczytała także fragmenty książek o Kubusiu Puchatku i Franklinie.

Po uczcie literackiej rozpoczęła się uczta manualna. Dzieci wykonały prześliczne zakładki do książek, które mogły zabrać ze sobą do przedszkola. A jak ma się zakładkę, to trzeba też mieć książkę! Miś zrobił dzieciom kolejną niespodziankę i na regałach z książkami schował dla każdego dziecka pięknie zapakowany prezent. Zadaniem naszych małych gości było odnalezienie upominków. Pod koniec zajęć z przedszkolakami dołączyli do nas nasi Wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomost, którzy bardzo nam pomagają, przygotowując materiały do zajęć z dziećmi. Bez ich zaangażowania byłoby nam dużo trudniej. Dziękujemy serdecznie Wolontariuszom za pomoc, dzieciom za wizytę i… czekamy na kolejne spotkania. Do zobaczenia w bibliotece!