Styczniowe „Czytanie na dywanie” w BD65

Nowy rok w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 rozpoczęliśmy „Czytaniem na dywanie” – atrakcyjnymi zajęciami dla przedszkolaków, czyli nauką języka angielskiego poprzez zabawę. Naszymi miłymi gośćmi były pięciolatki z Przedszkola nr 113. Spotkanie prowadziła lektorka ze szkoły językowej Early Stage w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek.

Dzieci z wielką radością i zapałem uczestniczyły w językowych potyczkach. Brały aktywny udział w zabawach, wspólnie rywalizując. Bezbłędnie odpowiadały na pytania. Tematem wiodącym zajęć była dżungla i jej mieszkańcy. Przedszkolaki poznały nazwy zwierząt żyjących w lasach tropikalnych.

Kolejne spotkania z Early Stage odbędą się w lutym.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.