Rok szkolny 2023/2024 w BD52

Rok szkolny powoli mija i wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 w ciągu ostatnich 10 miesięcy bardzo często gościła w swoich progach dzieci z okolicznych przedszkoli oraz szkół. Odbyły się dziesiątki spotkań i lekcji bibliotecznych.

Rozmawialiśmy o emocjach razem z Kolorowym Potworem, a także podróżowaliśmy przez Polskę, poznając legendy naszych pięknych miast. Przedszkolaki podczas swojej pierwszej u nas wizyty mogły się dowiedzieć, jak funkcjonuje biblioteka oraz przede wszystkim poprzeglądać wiele różnorodnych i ciekawych książek

Nie sposób wymienić wszystkich tematów zajęć. Do tych spotkań przygotowujemy się bardzo starannie, aby przedszkolaki wychodziły z biblioteki z przekonaniem, że to wspaniałe, bardzo interesujące miejsce i aby chciały do nas wracać. Bardzo też cieszą nas piękne podziękowania, które dostajemy od dzieci i ich wychowawców. Na kolejne lekcje biblioteczne zapraszamy już od nowego roku szkolnego.

Do zobaczenia i udanych wakacji!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.