Przygody Pewnego Misia. „Czytamy z Pandą Wandą”

22 listopada, w wietrzne popołudnie w Wypożyczalni nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 królowały dzieci i misie. A konkretnie jeden duży pluszowy miś – Panda Wanda oraz kilka małych misiaczków wykonanych przez uczestników zajęć literacko-plastycznych z cyklu „Czytamy z Pandą Wandą”. Wszystkie pandy, które wyszły spod rączek dzieci, miały brzuszki, za które posłużyły papierowe talerze. Zostały one ozdobione listkami, cekinami, gwiazdkami, a nawet piórami. Tworzenie pand było wartością edukacyjną, ucząc dzieci cierpliwości, precyzji i pomysłowości. A prace plastyczne wykonane przez nie stały się cennymi pamiątkami z wizyty w naszej Wypożyczalni.

Za tło literackie naszych zajęć posłużyła książka Anny Wilson i Sarah Horne pt. „Panda na progu”, a jej fragmenty przeczytała dzieciom nasza nieoceniona wolontariuszka – pani Małgosia. Dzięki niej dzieci słuchały książki z ogromnym zainteresowaniem. Bohaterka książki, podobnie jak nasza biblioteczna Panda Wanda, uwielbia rozśmieszać odwiedzające ją dzieci, a spotkanie literackie, w którym głównym bohaterem był miś, odbyło się nie bez powodu. W końcu to właśnie w listopadzie obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. To piękny pretekst, aby wspólnie celebrować święto pluszowych misiów. Przecież każdy z nas ma lub miał swojego ukochanego pluszaka, który towarzyszył mu w dzieciństwie.

Panda Wanda ponownie spotka się z dziećmi w grudniu. Zapraszamy!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.