Przedwakacyjna wizyta w W85


14 i 28 czerwca 2023 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 odbywały się zajęcia biblioteczne dla wszystkich grup wiekowych dzieci z Publicznego Przedszkola i Żłobka „Planeta Marzeń”.

14 czerwca gościliśmy grupę młodszą: 3-, 4- i 5-latków, a 28 czerwca – grupę starszą: 5-, 6- i 7-latków. Dzieci z grupy młodszej były w bibliotece po raz pierwszy, dlatego oglądanie pomieszczeń z regałami pełnymi książek było dla nich wyjątkowym przeżyciem. Najczęściej zadawanym pytaniem było: „A ile ta książka kosztuje? A można ją kupić?” Po serii pytań przedszkolaki dowiedziały się, czym różni się biblioteka od księgarni i od razu wszystkie zapragnęły pooglądać i wypożyczyć wybrane przez siebie książeczki.

Grupa starsza przedszkolaków zwiedzała bibliotekę już wcześniej. Starszaki to nasi stali bywalcy. Dla nich to ostatnie przedszkolne spotkanie z biblioteką. Po wakacjach będą już uczniami szkół podstawowych. Przedwakacyjne spotkanie ze starszakami było poświęcone umiejętności korzystania z zasobów biblioteki. Umiejętność ta bardzo im się przyda, gdy staną się uczniami.

Spotkanie przedłużyło się, bo za oknem zaczął padać deszcz. Olbrzymie krople wody lejące się z nieba nie zachęcały do wyjścia na dwór, a kolorowe stosy książek na półkach skutecznie przyciągnęły uwagę dzieci. Jak zwykle z dużą niechęcią wracały do przedszkola na obiad, obiecując, że jak zwykle jeszcze do nas wrócą.