Przedszkolaki z wizytą w W85


25 kwietnia 2023 roku Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 odwiedziła najmłodsza grupa dzieci z Przedszkola „Ciuchcia Puch – Puch”.

Przedszkolaczki odwiedziły bibliotekę po raz pierwszy. Wizyty w bibliotece dla przedszkolaków są zawsze bardzo ekscytujące. Maluszki zwiedzały pomieszczenia z książkami na sali dla dorosłych i przestrzeń z książeczkami dla dzieci i młodzieży. Dowiedziały się, czym się różni biblioteka od księgarni. Pytały, dlaczego w bibliotece nie płaci się za książki, jak można zostać czytelnikiem i jak korzystać z książeczek zgromadzonych na półkach w bibliotece.

Po wycieczce wśród półek, siedząc wygodnie na sofie, dzieci słuchały przygód Krowy Matyldy, która bardzo się nudziła, bo zamiast zaplanowanej wycieczki na łąkę musiała znaleźć sobie inne zajęcie. Pogoda nie dopisała. Tego dnia strasznie padało i nie można było puszczać ulubionego latawca ani wyjść na dwór, nie narażając się na zmoknięcie. Nikt z Matyldą nie chciał się bawić, a i pogoda zniechęcała do wszelkich działań. Ponieważ tego dnia za oknem biblioteki również bardzo padało, przedszkolaki mocno się wczuły w sytuacje znudzonej Matyldy.

Po wysłuchaniu przygód Krówki, która nawet w tak brzydką pogodę znalazła sposób na nudę, odbył się konkurs. Dzieci słuchały głosów różnych zwierząt żyjących w gospodarstwie razem z Matyldą i zgadywały, co to za zwierzę. Zabawa była bardzo udana, a nagrody dla zwycięzców poprawiły wszystkim humor – pomimo deszczowej pogody. Żegnając się z biblioteką, przedszkolaczki obiecały, że wrócą do nas za tydzień. Zapraszamy!