Przedsmak lata w BD53


Czerwiec kojarzy się nam z soczystymi, rubinowymi truskawkami i zbliżającymi się wakacjami.

Nasze czerwcowe spotkania z dziećmi z Przedszkola „Serduszko” oraz z Oddziału Przedszkolnego ze SP nr 298  oraz uczniami klasy II ze SP nr 206 przebiegły w  wesołej, przedwakacyjnej atmosferze. Tematy, które poruszałyśmy na zajęciach dotyczyły m.in. kwestii ekologicznych. Rozmawiałyśmy o ekologii oraz o tym jak żyć ekologicznie i być przyjacielem otaczającego nas świata zwierząt i roślin. Starałyśmy się pokazać, że każdy z nas, nawet małymi czynami (np. zwracaniem uwagi na nadmierne zużycie wody, segregację śmieci) może przyczynić się do ochrony naszej planety. Korzystałyśmy z bardzo ciekawej książki autorstwa Marie G. Rohde  zatytułowanej „Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie”.

W czerwcu świętowałyśmy Dzień Mamy, Dzień Taty i oczywiście Dzień Dziecka. Przedszkolaki opowiadały nam jak przygotowują się do występów związanych z tymi świętami. Dowiedziałyśmy się również, że także ich rodzice  mieli wystąpić na scenie. Dla swoich pociech mieli stać się… smerfami! Przeczytałyśmy dzieciom wesołe opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Tajemny znak” (ze zbioru pt.: „Po prostu Mama”) i opowiadanie o dzielnej Karolince z tomiku Barbary Gawryluk „Mali bohaterowie”. Rozbawiła nas też historyjka zatytułowana „Tatuś Muminka na rybach”.

W kąciku plastycznym dzieci wykonywały ekologiczne, kolorowe, wakacyjne motylki, „wielosmakowe” lody – niezbędne dla czerwcowej ochłody oraz kwiatki z papierowych kółeczek dla Mamy i Taty.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych zajęć za cały rok  współpracy.  Życzymy udanych, słonecznych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.