Poznajemy Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 65


W lutym i na początku marca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbywały się zajęcia o charakterze szkoleniowym, połączone z warsztatami plastycznymi dla dzieci w wieku szkolnym. Uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 380. Spotkania miały na celu przybliżenie młodym, przyszłym czytelnikom tajników biblioteki i uświadomienie im, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa czytanie książek.

W trakcie zajęć nasi goście zapoznali się z księgozbiorem, a także dowiedzieli się, co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki. W trakcie pokazu multimedialnego „Biblioteka BD65” zaprezentowaliśmy różne ciekawostki o naszej placówce, a szczególnie możliwości i usługi biblioteki, oraz zapoznaliśmy młodzież z systemem bibliotecznym Sowa na naszej stronie internetowej i jego katalogiem centralnym służącym do wyszukiwania interesujących nas pozycji.

Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja najciekawszych książek, w tym wielu 3D, po której uczniowie zapewniali, że na pewno zostaną naszymi czytelnikami.

Na zakończenie naszych miłych spotkań odbywały się warsztaty plastyczne, na których młodzi artyści wykonywali zabawne zakładki do książek.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia!