Początek roku w BD53


Początek roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 upłynął w towarzystwie sympatycznych bohaterów książki Mai Strzebońskiej „Czarownica i zimowe szaleństwa”. W spotkaniu z nimi uczestniczyły dzieci z Przedszkola z Serduszkiem. Maluchy zapoznały się z przygodami czarownicy o dobrym sercu i jej trzech kotków. Dowiedziały się także, jak należy ubierać się zimą i jak właściwie zachowywać podczas zimowych zabaw. W kąciku plastycznym przedszkolaki pokolorowały chatkę Baby Jagi.

W styczniu w ramach „Zimy w mieście” odbyły się zajęcia zatytułowane „Zima w literaturze dziecięcej”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 114 przypomnieli sobie piękne, często wzruszające historie z książek „Królowa Śniegu”, „Opowieści z Narnii”, „Kraina Lodu”.

Jak co miesiąc w naszej bibliotece odbyło się spotkanie Klubu Tropicieli Książek. W styczniu zajęliśmy się utworem „Czerwone krzesło” – pierwszą częścią serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki. Uczestnicy rozwiązywali quiz i dyskutowali o tej interesującej, pełnej niezwykłych zdarzeń lekturze.

Poza tym rozwiązywaliśmy zagadkę detektywistyczną wraz z Kocią Szajką. Dotyczyła ona zaginięcia śledzi w sklepie rybnym na ulicy Głębokiej w Cieszynie. Podczas zajęć bawiliśmy się słowami, pisaliśmy ogłoszenie mówiące o zaginięciu czegoś, opowiadaliśmy swoje wymyślone historie oraz wykonywaliśmy ilustracje do tekstu literackiego. Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do przeczytania książki Agaty Romaniuk „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi” oraz dalszych części serii o przygodach Komandosa, Loli, Morfeusza, braci Pikseli, Bronki i Poziomki.

Początek roku przywitałyśmy iście karnawałowo. Zainspirowani premierą nowej ekranizacji książki „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy, postanowiłyśmy przypomnieć o tej lekturze (która, mimo upływu czasu, nadal podoba się dzieciom). Pan Kleks wciąż wzbudza wśród najmłodszych podziw i zainteresowanie. Każdy z nas chciałby na swojej drodze spotkać takiego niezwykłego nauczyciela i wychowawcę.

W hallu naszej biblioteki, w aureoli kolorowych balonów rozbłysnął związany z „Akademią pana Kleksa” napis: „Witajcie w naszej bajce”. Na stoliku pojawiły się różne wydania tej książki oraz inne części cyklu autorstwa Brzechwy. Mamy nadzieję, że „Akademia…” zawsze będzie czytana i wciąż będzie stanowić kopalnię pomysłów dla twórców różnych dziedzin sztuki.

Życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku i niezmiennie zapraszamy do naszej biblioteki.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.