Pisanki w BD53


PISANKI, PISANKI, JAJKA MALOWANE
Gdy na święty Józef bociek przybędzie, to już śniegu nie będzie.
Dnia 19 kwietnia 2024 r. w dniu imienin Józefa, w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 odbyły się warsztaty wielkanocne.

Na tegorocznych zajęciach plastycznych ozdabialiśmy styropianową pisankę sznureczkami wykonanymi z kolorowej bibułki. Uczestnicy warsztatów otrzymali jajka i z ochotą zabrali się do skręcania ozdób. Czynność ta wymagała skupienia i cierpliwości, gdyż zrobienie sznureczka jest czasochłonne. Do ozdobienia pisanki trzeba było wykonać kilka odpowiedniej długości sznureczków. Przy ich skręcaniu pracowały palce naszych małych i większych uczestników. Gdy ktoś się zmęczył, panie bibliotekarki pomagały i zachęcały do dalszej pracy.

Pisankę można również było ozdobić innymi elementami, np. paskami bibuły lub kolorowym papierem. Na tak przygotowaną, pasiastą pisankę dzieci i ich opiekunowie naklejali cekiny oraz kwiatki wykonane ze skręconej bibułki.

Powstały ładne, wielobarwne, wesołe pisanki, które będą mogły ozdobić wielkanocny stół. Nasze warsztaty wielkanocne umiliło śpiewanie i słuchanie piosenek z obu ekranizacji Akademii pana Kleksa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, wśród których były nasze wolontariuszki – Zuzia i Nikola, za przybycie i zaangażowanie.

Życzymy zdrowych, wesołych i spokojnych świąt wielkanocnych.