Październikowe tęczowe słoneczka w W98

25 października kolejny raz czytaliśmy z maskotką biblioteki Pandą Wandą w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23. W naszym cyklu literacko-plastycznym ponownie pojawiła się ulubiona lektura dzieci, które nas odwiedzają – „Ciocia Jadzia” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Tym razem wybraliśmy opowiadanie pt. „Carambello Pipiakuku”. Intrygująco brzmiący rozdział przeczytała nasza cudowna wolontariuszka – pani Małgosia. Swoim ciepłym i aksamitnym głosem zaczarowała dzieci, które uważnie słuchały, ale także komentowały tekst.

Po części literackiej przyszedł czas na rozwijanie wyobraźni i zdolności artystycznych dzieci. Ciesząc się wspólnym czasem spędzonym w Bibliotece, stworzyliśmy tęczowe, uśmiechnięte słoneczka, które umiliły nam ten deszczowy, październikowy dzień. Motyw tęczy był nawiązaniem do wysłuchanego wcześniej tekstu. W ten sposób zmieniliśmy szarą jesień w kolorową i radosną porę roku. W przygotowaniu materiałów do zajęć plastycznych pomogły nam dwie przemiłe wolontariuszki – Róża i Marzenka. Dziękujemy za zaangażowanie i cieszymy się, że jesteście z nami!

Uprzejmie informujemy, że z powodu awarii Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Księcia Ziemowita 16) będzie nieczynna do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy.