Patriotycznie i o emocjach w BD12


Czy wiecie, że Józef Piłsudski nosił wąsy, żeby ukryć brak przednich zębów?! A jeśli nie wiecie, to zapewne nie byliście na naszych listopadowych zajęciach patriotycznych „Polska – nasza ojczyzna”. Cykl związany był oczywiście ze Świętem Niepodległości. W ten sposób w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 chcieliśmy przypomnieć o tym, co to znaczy być Polakiem, jaka jest nasza historia oraz jak to się stało, że kiedyś Polski nie było na mapie i w jaki sposób udało się nam odzyskać utraconą Niepodległość. Uczestnicy spotkań układali puzzle, oglądali krótkie filmiki dotyczące zawiłej historii Polski, rozwiązywali zagadki i kolorowali nasze godło, a ponadto słuchając książek o Piłsudskim, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, o których nie mówią w szkole.

Listopad to czas, w którym za oknem szybko zapada zmrok, na dworze jest dżdżysto i wietrznie, co negatywnie wpływa na nasze emocje. Właśnie dlatego w naszej bibliotece dzieci mogły wziąć udział w zajęciach „Emocje – jak je zrozumieć”. Był to czas ważnych rozmów i zabaw, podczas których uczestnicy wykonali kostkę do gry zawierającą emotikony. Były więc buzie radosne, smutne, złe, zdziwione i wiele innych.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.