Noc Bibliotek 2023 z Sową Jadwigą w BD52

7 października w sobotni wieczór Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 przyłączyła się jak co roku do ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmiało „Absurd nie czytać”, no bo jak można funkcjonować bez książek i ciekawych lektur?!

Na naszych czytelników czekała Sowa Jadwiga z opowiadaniem o tym, jak ważne jest dzielenie się z innymi oraz jesienne dary natury do pokolorowania. Oprócz tego można było przetestować swoją spostrzegawczość, znajdując absurdalne, niepasujące elementy na zdjęciach, a także wykonać stroik idealny na tę porę roku. Na zakończenie obejrzeliśmy rewelacyjny i bardzo wartościowy film pt. „Moja mama gorylica”.

Do zobaczenia za rok na jubileuszowej X edycji Nocy Bibliotek.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.