Marzec pełen działań w BD12

Marzec w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 obfitował w spotkania z dziećmi. Wiele przedszkolnych grup odwiedziło nas po raz pierwszy. Młodzi goście słuchali tekstów czytanych przez panie bibliotekarki, dowiedzieli się, co to jest biblioteka i co się tutaj robi, oglądali wiele ciekawych książek, a na koniec zrobili „zwierzakowe” zakładki. Wielu z nich wróciło do nas ze swoimi rodzicami i zostało naszymi czytelnikami.

Inni, którzy odwiedzili nas po raz kolejny, dowiedzieli się, jak powstają książki i dlaczego bez wsparcia takich osób jak redaktor, korektor, ilustrator czy introligator nie powstałyby ich ulubione pozycje. Wszystkie dzieci na szóstkę zdały egzamin z kolejnych etapów powstawania książki, bawiąc się w wieszanie prania. Czytelnicy wychodzili od nas z nową wiedzą i uśmiechem.

W tym miesiącu obchodzony był również popularny Dzień Kobiet i z tej okazji nasza placówka wzięła udział w wydarzeniu „Kobiety – Kobietom!” – Wygrywam Targówek! w Teatrze Rampa. Wydarzenie zorganizowano we współpracy kilku instytucji i organizacji działających na rzecz lokalnej społeczności na terenie Targówka Mieszkaniowego. Odbyło się w ramach projektu Otwarta Rampa, realizowanego przez Teatr Rampa dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.