Maria Skłodowska-Curie – lekcja biblioteczna w W98


W piątek 12 kwietnia do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przybyła liczna grupa uczniów III klasy Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II. Wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej Marii Skłodowskiej-Curie. Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o lekturę szkolną „Mania: dziewczyna inna niż wszystkie” autorstwa Julity Grodek.

Na wstępie młodzież zapoznała się z placówką i dowiedziała się, w jaki sposób można stać się czytelnikiem Biblioteki na Targówku. Poznała zasady korzystania z księgozbioru (paru uczniów miało karty biblioteczne, więc na koniec zajęć wypożyczyli książki).

Następnie – ponieważ nie wszyscy uczniowie przeczytali lekturę – mogli zapoznać się z jej treścią, aktywnie uczestnicząc w poznawaniu historii życia Marii Skłodowskiej-Curie, podwójnej laureatki Nagrody Nobla, profesor Sorbony, odkrywczyni pierwiastków: polonu i radu.

Na koniec dzieci rozwiązały quiz odnoszący się do treści książki, doskonale sobie radząc z odpowiedziami na dość szczegółowe pytania.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie pomoże w poznaniu jednej z wielu Polek, które przysłużyły się rozwojowi nauki.