Marcowe zajęcia w W85


W dniach 5 i 7 marca 2024 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 gościliśmy dwie grupy dzieci z Przedszkola „Ciuchcia Puch – Puch”. 13 marca mieliśmy przyjemność gościć ponownie grupę dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Mały Człowiek”, a 19 i 20 marca – trzy klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka”.

Tematem marcowych spotkań z przedszkolakami oraz z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej były lekcje biblioteczne, czyli pierwsze spotkania z książką w bibliotece. W czasie takich pierwszych spotkań z biblioteką dzieci poznają specyfikę placówek i rodzaj księgozbioru gromadzonego w poszczególnych placówkach. Dowiadują się, jak można wyrobić sobie kartę biblioteczną, która jest niezbędna do tego, aby móc wypożyczać książki, filmy i gry w poszczególnych placówkach bibliotek.

Na zajęciach z dnia 5 marca przedszkolaki poznawały specyfikę wykonywanych zawodów. Dowiadywały się, na czym polega praca pilota samolotów, kucharza, rolnika, mechanika samochodowego, policjanta, ratownika medycznego i kosmonauty. Po zajęciach większość chciała eksplorować kosmos lub latać samolotem. No cóż! Marzenia to marzenia. Pozdrawiamy i zapraszamy w kwietniu.