Majowe zajęcia dla dzieci w BD52


Zaszczepianie w dzieciach pasji czytania, uczenie miłości do książek i umiejętności korzystania z biblioteki to cele bardzo ważne w naszej codziennej pracy. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 stara się, aby przez swoje działania na rzecz szkół i przedszkoli jak najwięcej dzieci trafiło potem do bibliotek jako czytelnicy.

W maju w naszej placówce odbywały się lekcje biblioteczne, w czasie których zapoznawałyśmy przedszkolaków z legendami różnych polskich miast, rozmawiałyśmy o zasadach bezpieczeństwa i uczyłyśmy, jak dbać o naszą planetę. Uczniom ze szkoły podstawowej przybliżyłyśmy życie i twórczość Juliana Tuwima. Każdym naszym zajęciom towarzyszyło czytanie książek lub wierszy, zadania do wykonania oraz ciekawe prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.