Zimowy i świąteczny grudzień w BD65


Grudniowe spotkania w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 były ściśle związane z tradycjami świąt Bożego Narodzenia oraz z atrakcjami, jakie niesie zimowa pora roku. W licznych zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkoli nr 113, 119, 120 i Szkoły Podstawowej nr 380.

Przez cały miesiąc odbywały się spotkania ze Świętym Mikołajem i lekcje o polskich tradycjach świątecznych. Boże Narodzenie jest najważniejszym, obchodzonym w bardzo wyjątkowy sposób świętem religijnym w Polsce, dlatego warto je pielęgnować.

W świątecznej, urokliwej atmosferze dyskutowaliśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych, które wracają do nas pod koniec każdego roku. Ubieranie choinki, wieczerza wigilijna ze smakowitymi postnymi potrawami, dzielenie się opłatkiem, szopki, pasterka i śpiewanie kolęd są od bardzo długiego czasu obecne w naszych domach. Nie możemy nie wspomnieć o postaci Świętego Mikołaja, będącego następcą Św. Mikołaja – Biskupa Miry, który pomagał biednym i potrzebującym.

Podczas pokazów multimedialnych o tematyce świątecznej nasi mili goście poznali staropolskie obyczaje. Wspólne ubieranie choinki z zagadkami na tablicy magnetycznej, śpiewanie kolęd i rozmowy o wymarzonych podarunkach w listach do Świętego Mikołaja urozmaicały nasze sympatyczne spotkania. Każde zajęcia kończyły się pracami plastycznymi, pięknie i starannie wykonanymi przez małych kolędników.

W drugiej połowie grudnia odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 120, które wzięły udział w świątecznych warsztatach decoupage. Przy rozbrzmiewających z głośników kolędach robiliśmy świąteczne zakładki. Lekka, ale wymagająca dokładności i skupienia praca, traktowana jak wspólna poznawcza zabawa przyniosła wszystkim prawdziwą satysfakcję, a jej efekty spowodowały radosne zaskoczenie.

Nie zabrakło także spotkań relaksacyjnych dla starszych dzieci. Zorganizowaliśmy dla nich „miniturniej” gier planszowych. Rozgrywkom towarzyszyły miłe rozmowy o tematyce świątecznej, które wpływały doskonale na poprawę samopoczucia w przypadku przegranej.

Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i zapraszamy na kolejne spotkania!

 

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.