Listopadowe „Czytanie na dywanie” z Early Stage w BD53

W listopadowy poranek 24.11.2023 r. do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przyszła grupa „Pszczółki” z Przedszkola „Pod Zielonym Listkiem”. Przedszkolaki uczestniczyły w drugim spotkaniu z cyklu „Czytanie na dywanie” z Early Stage.

Zajęcia prowadzone przez Pana Macieja rozpoczęły się od zapoznania nauczyciela z dziećmi. Maluchy brały udział w wielu zabawach ruchowych, podczas których uczyły się nazw zwierząt mieszkających w dżungli. Pięciolatki utrwalały sobie słownictwo dzięki różnorodnym aktywnościom umysłowym, np. grze memo. Pan Maciej przy muzyce dżungli, która wybrzmiewała w tle, przeczytał dzieciom zabawną, mądrą i ciekawą książeczkę Julii Donaldson pt. „Monkey Puzzle”. Na zakończenie spotkania mali uczestnicy zajęć otrzymali naklejkę przedstawiającą zwierzątko.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.