Lato w mieście 2023 w BD53

W tym roku podczas akcji „Lato w mieście” wyruszyliśmy do odległych zakątków świata. Byliśmy w Tokio – niezwykłym, nowoczesnym mieście. Odkrywaliśmy najbardziej niesamowite miejsca na świecie (np. jaskinię robaczków świętojańskich Waitomo w Nowej Zelandii), a z wombatem Maksymilianem znaleźliśmy się w Królestwie Grzmiącego Smoka, czyli w Bhutanie.

Próbowaliśmy połączyć współczesne podróżowanie w ciekawe miejsca z eksploracją przeszłości. W tym celu poznaliśmy Aborygenów – ich zwyczaje, zainteresowania i spojrzenie na otaczający świat. Przenieśliśmy się również do starożytności wraz z bohaterami mitologii greckiej: genialnym konstruktorem Dedalem, naznaczonym przez los Syzyfem i wrażliwym, bardzo emocjonalnym herosem Heraklesem.

W naszych letnich spotkaniach bibliotecznych uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych nr: 28, 52, 84, 114, 206, 277, 298, 379 oraz czytelnicy indywidualni.

Uczestnicy akcji zapoznali się m.in. z naszymi prezentacjami multimedialnymi, a także wykonali prace plastyczne związane z tematem zajęć: rysowali piękne zakątki świata, które chcieliby odwiedzić. Techniką „kropkową” (preferowaną przez Aborygenów) pokolorowali kangura, ozdabiali kolorami japońskiego smoka, wykonali japoński wachlarz. Tworzyli ekologiczne (wykonane z rolek papieru) mani, czyli dzwonki modlitewne z ukrytą w nich kartką z zapisanym na niej marzeniu; wykonali plakaty do mitu o Dedalu oraz rozwiązywali zadania (np. szukali właściwej drogi w labiryntach) nawiązujące do mitologicznych opowieści.
Cieszymy się, że nasza propozycja wakacyjnych zajęć spotkała się z zainteresowaniem.

Wszystko co dobre, szybko się kończy – lato również… Nie martwcie się – nasza biblioteka zaprasza wszystkie dzieci i młodzież również po wakacjach.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego życzymy Wam wszystkiego dobrego, wielu sukcesów, uśmiechu i jak najmniej trosk.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.