Latem „Pięknie I praktycznie…” na Suwalskiej 11

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 (obie placówki przy ul. Suwalskiej 11) podczas wakacji odbyło się kilka spotkań w ramach corocznej akcji „Lato w Mieście”. Uczestniczyły w nich dzieci w wieku 7–12 lat. Spotkania miały charakter warsztatów artystycznych, podczas których poznano i sprawdzono, na czym polega ozdabianie przedmiotów metodą decoupage. Bibliotekarki prowadzące zajęcia prezentowały tę technikę i pomagały uczestnikom wykonywać dekoracje na drewnianych przedmiotach – podkładkach, zakładkach, zawieszkach… Lekka, ale wymagająca dokładności i skupienia praca, traktowana jak wspólna poznawcza zabawa przyniosła wszystkim prawdziwą satysfakcję, a efekty tej pracy spowodowały radosne zaskoczenie. Planujemy takie warsztaty powtórzyć w Noc Bibliotek.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.