Kolorowy potwór w BD52


W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 zamieszkał Kolorowy Potwór uszyty przez naszą bibliotekarkę – Panią Magdę. Stwór ten ma specjalne zadanie! Będzie uczył naszych przedszkolaków, jak radzić sobie z różnymi emocjami.

Aby wspierać najmłodszych w rozumieniu i akceptacji własnych uczuć, w naszej Bibliotece już od września prowadzimy cykl zajęć „Emocje przedszkolaków”. Od lutego w tych spotkaniach uczestniczy również Kolorowy Potwór. Ten miesiąc, jak wiadomo, bardzo kojarzy się z miłością, więc właśnie o tym uczuciu rozmawialiśmy z dziećmi.

Przedszkolaki razem z Potworem głowiły się nad sposobami okazywania miłości. Każdy z nas odpowiedział na pytanie: Co najbardziej kochasz? Przeważały odpowiedzi: rodzice, rodzina, zwierzęta, rodzeństwo, dziadkowie, zabawki. Odpowiadając, każde z dzieci mogło skorzystać z okazji i przytulić Potwora, co bardzo pomogło dzieciom pokonać zawstydzenie, jednocześnie wywołując fale radości. Na koniec dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną przedstawiającą ZAKOCHANEGO Potwora.