Jesienne atrakcje w BD65


Październikowe spotkania w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbywały się w barwnych, jesiennych klimatach. Odwiedzały nas dzieci w różnym wieku z Przedszkoli nr 91, 113, 120 i Szkoły Podstawowej nr 275. Tematyka zajęć była bardzo zróżnicowana.

Miesiąc rozpoczęliśmy Nocą Bibliotek. W naszej placówce rozgościły się czarownice, zabawne duszki i inne dziwne stwory. Czytaliśmy paranormalne opowiastki, graliśmy z duchami w gry planszowe i odgadywaliśmy wraz z dziećmi zagadki o tematyce bajkowej.

Kolejne spotkania poświęcone były porze roku, jaką obecnie mamy – jesieni i zmianom w przyrodzie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniach edukacyjnych i z wielkim zapałem tworzyły gazetkę o skarbach jesieni, która stała się piękną ozdobą naszej biblioteki. Pokazy multimedialne związane z tematem pokazywały małym obserwatorom przyrody, jak ważne w świecie roślin i zwierząt jest zabezpieczenie zapasów na zimę.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia „Pierwszy raz w bibliotece”. Nowi czytelnicy poznali księgozbiór, dowiedzieli się, co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki, a także odwiedzili naszą stronę biblioteczną w internecie, dzięki której uczyli się, jak wyszukiwać książki w katalogu bibliotecznym Sowa.

Wszystkim zajęciom towarzyszyły prezentacje multimedialne, prace plastyczne oraz pokazy ciekawych książek.

Dziękujemy za miłe spotkania!