I co tam w lutym, BD12?


Jak bawić się zimą, gdy nie ma śniegu? W co bawili się nasi dziadkowie, gdy śniegu było po pas? O tym można się było dowiedzieć podczas zajęć „Z górki na pazurki” w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12. W ramach tych spotkań każda grupa uczestniczyła w zabawach aktywizujących, wśród których były m.in. rzucanie śnieżkami do celu oraz zbijanie śnieżką piramidy z kubków.

W lutym prowadziliśmy również spotkania z cyklu „Biblioteka – moje miejsce” i „Bohaterowie naszych bajek”. Podczas tych ostatnich zajęć dzieci poznały krecika z czeskich bajek słynnego autora Zdenka Milera, wysłuchały teatrzyku kamishibai, bawiły się w krecikowe zabawy i przede wszystkim uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały kukiełkę krecika gotową do zabaw w teatr.

Wisienką na torcie była zorganizowana przez nas otwarta impreza okolicznościowa „Walentynkowy zawrót głowy”, w której szaleństwo zapewniły fotobudka z tańczącymi sercami, wróżby i zabawy. Można w nich było poznać imię swojej miłości. Ponadto zachwyt wzbudzał niecodzienny wystrój sali… Na tak przygotowane spotkanie dobrze było mieć ze sobą telefon, by zrobić selfie pośród fruwających serc, ale o to akurat nie musieliśmy się martwić.