Głośne czytanie w Przedszkolu nr 156

Już po raz kolejny pani z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 52 odwiedziła grupę „Misie” z Przedszkola 156, aby przeczytać dzieciom książkę.

Przedszkolaki siedziały w kole i nie mogły się doczekać, co tym razem przeczyta im pani bibliotekarka. Była to książka Shoshany Stopek pt. „ Jeden hamak dla dwóch” – wspaniały tekst, który w prosty i przystępny sposób uczy empatii. Po przeczytaniu opowiadania rozpoczęła się rozmowa, która miała na celu uwrażliwić dzieci na emocje innych. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka rozdała uczestnikom kolorowanki.

Z grupą „Misie” widzimy się jeszcze raz w tym roku szkolnym – w czerwcu. Do zobaczenia!