Fantastyczna Zima w Mieście 2023 w BD65


Tegoroczna akcja „Zima w Mieście” w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie zimowo i sportowo”! W tym czasie licznie odwiedzały nas dzieci ze Szkół Podstawowych nr 114 i nr 380 oraz czytelnicy w różnym wieku, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych decoupage.

Pomimo że w ferie aura zimowa nie dopisała, w bibliotece panowała mroźna, śniegowa atmosfera. Nasza wyobraźnia pomogła nam przenosić się zarówno w czasie, jak i w przestrzeni. Na zajęciach nie tylko omawialiśmy kodeks zimowego bezpieczeństwa, oglądając pokaz multimedialny „Bezpieczna zima”, ale również słuchaliśmy opowiastek o kuligu i sportach zimowych. Dużą atrakcją dla młodzieży była zimowa wycieczka po polskich miastach, dzięki której poznaliśmy rodzime atrakcje turystyczne i poznaliśmy legendy związane z Gdańskiem, Toruniem, Warszawą i Krakowem. Wszystkie spotkania kończyły się warsztatami, na których młodzi artyści z wielką pasją tworzyli plakaty i makiety dotyczące omawianych tematów.

Dziękujemy za miło spędzony czas!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.