Ekologiczny czerwiec w BD65


W czerwcu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 oprócz zorganizowanych zajęć nie zabrakło akcentów świątecznych. Na początku miesiąca indywidualni czytelnicy i wolontariusze otrzymali drobne upominki – niespodzianki z okazji Dnia Dziecka, które sprawiły im wielką radość.

Przez cały miesiąc w naszej placówce odbywały się spotkania o tematyce ekologicznej dla najmłodszych czytelników. Gościliśmy dzieci w różnych kategoriach wiekowych z Przedszkola Nr 113 „W Tęczowym Kręgu”.

W trakcie lekcji przedszkolaki zapoznały się z problemami ochrony środowiska. Dowiedziały się, jakie są główne zadania ekologii – nauki zajmującej się tymi zagadnieniami, a także nauczyły się, jak ważna jest ochrona wody, powietrza i gleby, a także jaki to ma wpływ na nasze zdrowie i warunki życia na Ziemi. W trakcie pokazu multimedialnego „Z ekologią na Ty” dyskutowaliśmy o tym, jak my możemy wpłynąć na ograniczenie zanieczyszczeń w naszym otoczeniu. Zakręcanie kranu, aby woda niepotrzebnie nie płynęła, gaszenie zbędnego oświetlenia, segregacja odpadów oraz ograniczanie plastikowych butelek i opakowań to podstawowe zasady, o których każdy z nas powinien pamiętać od najmłodszych lat. W trakcie zabawy integracyjnej rozmawialiśmy o Czerwonej Księdze Zwierząt i okazało się, że nasi mili goście doskonale orientują się, jakie zwierzęta są w Polsce pod ochroną.

Na zajęciach nie zabrakło prezentacji książek obrazkowych i albumów o ochronie przyrody. Dużą atrakcją dla uczestników spotkań były prace plastyczne związane z ekologią – tym razem były to rysunki i malowanki zwierząt chronionych.

Dziękujemy za miłe odwiedziny i życzymy wszystkim wspaniałych wakacji!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.