„Detektywistyczne poszukiwania” w BD52


1 marca 2024 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 wyjątkowe spotkanie! W „Detektywistycznych poszukiwaniach” wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 123 „Ocean Marzeń”. Zostały podzielone na cztery grupy. Każdą z nich wsparł jeden z przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Targówek:

– Dorota Kozielska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek,
– Joanna Mroczek – Radna dzielnicy Targówek,
– Joanna Kiljańczyk – Radna Dzielnicy Targówek,
– Krzysztof Miszewski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek,

Nawiązali z przedszkolakami świetny kontakt!

P. Agnieszka Ryżko (kierownik Biblioteki nr 52) przeczytała książkę „Muminek detektyw” H. Sonessona, a następnie porozmawiała o niej z naszymi małymi i dużymi gośćmi. Bohaterem zajęć był także Detektyw Pozytywka (postać stworzona przez Grzegorza Kasdepke). W rozwiązaniu zagadki zaginięcia skarpetek w delfinki pomagała Dorota Kozielska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek, której aktorska prezentacja lektury została przyjęta owacjami.

Wiele emocji wzbudziła zabawa na spostrzegawczość, polegająca na wyszukiwaniu na obrazku wskazanych przez Panią bibliotekarkę zwierząt. Na zakończenie spotkania mali i duzi uczestnicy wykonali w grupach pracę plastyczną – wyklejali rysunek Muminka.

Dzieci były do tego stopnia zachwycone, że wręcz nie chciały wychodzić z biblioteki. „Przybijaniu piątki”, uściskom i rozmowom nie było końca!

Serdecznie dziękujemy za przemiłe spotkanie w krainie książek!