„Czytanie na dywanie” – grudniowe zajęcia w BD52

14 grudnia 2023 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 odbyło się spotkanie w ramach wydarzenia „Czytanie na dywanie” organizowane przez szkołę języka angielskiego Early Stage. Lektorka – Pani Karolina  spotkała się ponownie z grupą Muminki z przedszkola nr 156. Zanim dzieci wysłuchały książki pt. „The Gruffalo” Julii Donaldson w wersji oryginalnej, Pani Karolina nauczyła dzieci kilku nowych słówek związanych z wyglądem głównego bohatera opowiadania. Znajomość nowych wyrazów przedszkolaki mogły przećwiczyć w zabawie na czas w dwóch grupach.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu z „Czytaniem na dywanie” oraz lektorami Early Stage.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.