Czerwiec 2024 w W85


11 czerwca 2024 r. 3- i 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Ciuchcia Puch-Puch (ul. Uranowa 24) zagościły w Wypożyczalni nr 85, żeby wzbogacić swoją wiedzę o emocjach. Lekcja przeprowadzona była w oparciu o książki Hallee Adelman, które opowiadają o uczuciach, takich jak złość, smutek, zmartwienie i samotność. Biblioteka jest dobrym miejscem na takie rozmowy, ponieważ panuje w niej cisza i spokój, więc dzieci mogły skupić się na omawianym temacie. Lekcja o emocjach przebiegła sprawnie i dzieci bogatsze w wiedzę o sobie i innych, zadowolone wróciły do przedszkola.

19 czerwca 2024 r. odwiedziły nas maluchy z grupy 3-latków z Przedszkola Ciuchcia Puch-Puch (ul. Łokietka 7). W ramach projektu dzieci wysłuchały lekcji tematycznej o psach. Obejrzały kolorowe książki o czworonogach i ich przygodach. Zobaczyły też, jak wygląda nasza biblioteka, ponieważ niektóre z nich były tu po raz pierwszy. Po obejrzeniu książek dla dzieci i zwiedzeniu przestrzeni dla dorosłych dzieci ustawiły się w pary i obiecały, że jeszcze nas odwiedzą.

Zapraszamy!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.