„Blue Chameleon” – bohater „Czytania na dywanie z Early Stage” w BD53


Bohaterem poświątecznego spotkania z cyklu „Czytanie na dywanie z Early Stage” był Blue Chameleon.

Kiedy dzieci przywitały się z Panią lektorką, wszyscy pożyczyli sobie dobrego dnia, a następnie bawili się: odbijali piłeczkę i mówili, co dostali od Mikołaja, a także jaki jest ich ulubiony kolor.

Następnie pięciolatki powtarzały nazwy kolorów, mieszały różnobarwne plasteliny i mówiły, jaki kolor powstanie np. z połączenia niebieskiego i żółtego. Przedszkolaki odczytywały także nazwy kolorów zapisane w języku angielskim na tabliczkach. Dzieciom należą się brawa, gdyż większość nazw potrafiły odczytać.

Maluchy z Przedszkola „Pod Zielonym Listkiem” wysłuchały piosenki o kolorach. Podczas jej słuchania pokazywały „swoją” tabliczkę z kolorami, którą trzymały w rączkach, jeśli właśnie ta barwa została wymieniona w utworze.

Pani nauczycielka przeczytała wesołą książeczkę Emily Gravett pt. „Blue Chameleon”, która dotyczyła, oczywiście, kolorów.

Na zakończenie spotkania nasi mali uczniowie otrzymali kameleona z papieru, którego należało odpowiednio pokolorować w określonych miejscach. Każde dziecko otrzymało nagrodę – tatuaż.

Były to bardzo sympatyczne i wesołe zajęcia. Dziękujemy prowadzącej i jej uczestnikom.