BD52 z wizytą w grupie „Misie”

15.06.2023 Pani Bibliotekarka z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 52 po raz kolejny odwiedziła grupę II „Misie” z Przedszkola nr 156. Dzieci w ciszy i skupieniu wysłuchały książki pt. „Słonik, który polubił być sobą” autorstwa Giles Andreae. Książeczka uczy, że nie trzeba być we wszystkim najlepszym – wystarczy być bardzo GRZECZNYM i MIŁYM, po prostu mieć DOBRE SERCE, żeby znaleźć oddanych przyjaciół. Dodatkową wartością płynącą z książki jest przesłanie, że prawdziwie szczęśliwym w życiu będziemy tylko wtedy, gdy PO PROSTU BĘDZIEMY SOBĄ. Przedszkolaki z chęcią odpowiadały na pytania i zadawały własne. Na koniec wszyscy zatańczyliśmy taniec słoniowy, a dzieci zaprosiły Panią Bibliotekarkę na kolejne spotkanie przy książce.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.