80. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim – zajęcia w BD12


Kwiecień w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 to przede wszystkim cykl zajęć poświęconych pamięci Ireny Sendlerowej. W 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim odwiedziło nas kilka grup zarówno z przedszkoli, jak i szkół, aby poznać losy niezwykłej kobiety, która w czasach wojny, narażając własne życie, uratowała ponad 2500 tysiąca dzieci żydowskich. Spotkania miały charakter warsztatowy. Były więc liczne zabawy (wśród nich puzzle, z których układaliśmy wizerunek Pani Ireny), a ponadto pisaliśmy listy dla potomnych, które – podobnie jak dawniej Pani Sendlerowa – chowaliśmy do szklanych butelek. Zabawy chustą Klanzy pozwoliły nam zrozumieć, że tylko w grupie jest siła i tylko tak jesteśmy w stanie robić rzeczy ważne i dobre, tak jak Pani Irena, która również potrzebowała co najmniej 10 osób do uratowania zaledwie jednego dziecka.

Poza tym w kwietniu kontynuowałyśmy zajęcia „Biblioteka – ciekawe miejsce!”, skierowane do dzieci, które po raz pierwszy przychodzą do biblioteki. Ponadto odwiedziłyśmy dzieci w Przedszkolu 95 z okazji Światowego Dnia Czytania, by wspólnie poczytać i porozmawiać o bohaterach naszych książek.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!