Wystawa „Tropiciele z Targówka” w BD53


09.02.2024 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 została otwarta wystawa „Tropiciele z Targówka”. Podczas wernisażu zaprezentowaliśmy prace uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca. Szkoła ta w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w dzielnicy Targówek wzięła udział w projekcie „Tropiciele z Targówka”, który sfinansowało Miasto st. Warszawa w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Starannie wykonane przez dzieci albumy i przewodniki przedstawiają ważne dla dzielnicy Targówek miejsca i obiekty zabytkowe. Wypełnione są one klimatycznymi, ciekawymi zdjęciami, na których – oprócz uczestników wycieczek po Targówku – możemy również zobaczyć ludzi, których działalność stanowi przykład dziedzictwa niematerialnego w naszej dzielnicy, np. pana hodującego gołębie.

Bardzo się cieszymy, że w otwarciu wystawy uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99, a także dzieci z Przedszkola z Serduszkiem. Przedszkolaki wysłuchały koncertu muzycznego, który przygotowali ich starsi koledzy. Uwagę zebranych zwrócił uczeń przygrywający innym występującym na flecie. Uczniowie zaśpiewali kilka piosenek. Jedna z nich (z motywem kukułki) została zaśpiewana dwukrotnie. Wersja na bis została odśpiewana wspólnie – przez dzieci ze szkoły i z przedszkola. Było to bardzo miłe i integrujące połączenie sił wokalnych. Przedszkolaki zaśpiewały również swoje piosenki uczestnikom projektu „Tropiciele z Targówka”.

Miło było też zobaczyć, jak autorzy prac pokazywali je swoim koleżankom oraz kolegom z przedszkola. Wszyscy wspólnie przeglądali albumy i przewodniki. Było to niezapomniane spotkanie!

Zapraszamy do oglądania wystawy. Będzie gościła w naszej placówce do 23.02.2024 r., a następnie zobaczymy ją w innych bibliotekach dziecięcych na Targówku.

Przewodniki po Targówku powstały w ramach projektu „Tropiciele z Targówka” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Projekt „Tropiciele z Targówka” finansowało m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Występ uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca:

Fotorelacja: