Dzień Kobiet w Metrotece – wystawa prac Krystyny Bachanek

Dnia 8 marca odbyło się kolejne wydarzenie w Metrotece (bibliotece w metrze przy ul. Kondratowicza), we wnętrzach której już wkrótce pojawi się księgozbiór przeniesiony z Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98. Z okazji Dnia Kobiet można było obejrzeć wystawę malarstwa Krystyny Bachanek.

Motywem ekspozycji były kwiaty, które są przedmiotem bardzo wielu obrazów malarki. Artystka rozmawiała z publicznością wystawy indywidualnie, opowiadając o swojej bogatej twórczości artystycznej, pracy zawodowej, pozostałych licznych zainteresowaniach, a także o uczniach, z którymi do dzisiaj utrzymuje ciepłe relacje. Jednocześnie w mniejszym pomieszczeniu Metroteki odbywały się warsztaty, podczas których dzieci i dorośli mogli własnoręcznie wykonać kwiaty z krepiny włoskiej.

Bardzo nas cieszy, że Metroteka stała się kolejnym ważnym punktem kulturalnym na mapie Targówka. I chociaż nie została jeszcze oficjalnie otwarta, już tętni życiem i jest bardzo chętnie przez Państwa odwiedzana.

Z artystką, mieszkańcami Targówka i gośćmi spotkali się też: Dorota Kozielska, Katarzyna Górska-Manczenko i Krzysztof Miszewski.

Autor filmu: Michał Matuszewski