Złote spotkanie międzypokoleniowe w W98

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 to miejsce szczególne. W swoich zbiorach posiadamy książki zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i seniorów. Szczególnie ważne dla nas jest łączenie tych dwóch grup wiekowych, które naszym zdaniem mają sobie wzajemnie bardzo dużo do zaoferowania. Dlatego po raz kolejny Wypożyczalnia nr 98 włączyła się w obchody Tygodnia Międzypokoleniowego.

Na złote spotkanie międzypokoleniowe w dniu 24 kwietnia zaprosiliśmy seniorów oraz dzieci. Wspólnie czytaliśmy książki i wykonaliśmy prace plastyczne. Ponieważ tegoroczna akcja obchodzona jest pod hasłem „Każdy wiek może być złoty”, to właśnie złoto było kolorem dominującym w naszym spotkaniu. Począwszy od stołu nakrytego złotym obrusem, po złote cekiny, które dzieci przyklejały do złotych medali, trafiających następnie na piersi seniorów, ale… nie tylko!

Bo medale były tak piękne, że każdy chciał znaleźć się w ich posiadaniu – nawet ci najmłodsi. W końcu to spotkanie międzypokoleniowe i miło spędzaliśmy razem czas przy książce i wspaniałych rozmowach. Dzieci biorące udział w spotkaniu, a także wolontariusze współpracujący z naszą Wypożyczalnią przygotowali wcześniej kartki z życzeniami dla seniorów, które jak zawsze sprawiły wszystkim wiele radości.

Poruszyliśmy też temat autobiografii pisanej przez seniorów. Doskonałym przykładem okazała się książka pani Haliny Duszyńskiej – biologa, wieloletniej zasłużonej nauczycielki w szkole podstawowej, która postanowiła, będąc w cudownie złotym wieku, opisać całe swoje życie na kartach książki „Okruchy pamięci”. Zarówno dzieci, jak i dorośli biorący udział w spotkaniu mieli okazję zapoznać się z książką, którą można wypożyczyć z naszej biblioteki. Przywołanie wspomnień pani Haliny Duszyńskiej było znakomitym zwieńczeniem Tygodnia Międzypokoleniowego w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 oraz dowodem na to, że każdy wiek może być złoty.

Uprzejmie informujemy, że 11 maja 2024 r. (sobota) Czytelnia Naukowa nr I i Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym (ul. św. Wincentego 85) będą zamknięte dla użytkowników w związku z obchodami Dnia Bibliotekarza. Zapraszamy w następną sobotę 18.05.2024 roku. Za utrudnienia przepraszamy.