XVIII Kampania Białych Serc w W98

„Włącz alarm” – pod takim hasłem odbyła się XVIII edycja Kampanii Białych Serc. W tym roku akcja dotyczyła uzależnienia od telefonów komórkowych.

Fonoholizm to jedno z najpoważniejszych zagrożeń współczesnego świata. Liczba osób uzależnionych od smartfonów ciągle rośnie; warto też pamiętać, że problem ten dotyczy nie tylko dzieci i młodzieży, lecz także dorosłych. Wśród negatywnych skutków nałogowego korzystania z telefonu można wymienić brak aktywności fizycznej, problemy z koncentracją oraz izolację społeczną.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 również wzięła udział w kampanii. Na znak tego w oknach naszej biblioteki pojawiły się białe, papierowe serduszka – symbol akcji. Przygotowana została też wystawka książek, które poruszają temat różnego rodzaju uzależnień oraz związanych z nimi problemów i zagrożeń.

Szanowni Czytelnicy,
informujemy, że od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna
w związku z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza)! Niedługo zaprosimy Was do hipernowoczesnej placówki w pełni dostępnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Meble parametryczne, RFID, self-check, hydroponika... Nie możemy się doczekać Waszych wizyt w tym wyjątkowym miejscu! Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.