Europejski Dzień Sąsiada w W98


W 2022 roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Sąsiada – organizowanego w ponad 30 krajach Europy oraz w Kanadzie. Nasza Biblioteka podeszła do wydarzenia w szerszy sposób, postrzegając sąsiadów jako społeczność międzynarodową.

Przygotowaliśmy wystawkę przewodników turystycznych po krajach naszych geograficznych sąsiadów – zarówno tych, z którymi łączy nas granica lądowa, jak i tych, którzy są od nas oddzieleni Morzem Bałtyckim.

Wkrótce wszyscy rozpoczniemy sezon urlopowy. Warto przyjrzeć się historii, kulturze, tradycji, zabytkom naszych sąsiadów. Polecamy wszystkim takie wycieczki, najlepiej z przewodnikami wypożyczonymi z Bibliotek Targówka. A już podróż z sąsiadem z bloku czy domu obok do ościennego kraju będzie najlepszą przygodą.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!