XVIII Kampania Białych Serc w W85


W dniach 12-23 października 2022 r. w oknach i na drzwiach Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 pojawiły się białe serca – symbol Kampanii Białych Serc.

18. edycja ogólnopolskiego wydarzenia, w którym co roku uczestniczy Biblioteka Publiczna na Targówku, przebiegała pod hasłem „Włącz alarm”. Głównym tematem uczyniono fonoholizm – uzależnienie od telefonu komórkowego (smartfonu).

Ponadto została przygotowana wystawka tematyczna dotycząca zagrożeń płynących z wszelkich uzależnień, w tym: od telefonu, komputera, alkoholu i narkotyków, a także wystawka tematyczna książek ze zbiorów placówki, dotycząca uzależnień i sposobów walki z nimi.

Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem – Grupa Zalewski we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

Awaria linii telefonicznej w BD12 i W64
W związku z awarią linii telefonicznej w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 (obie placówki przy ul. Radzymińskiej 121) prosimy o ew. kontakt mailowy: bd12@multibiblioteka.waw.pl, w64@multibiblioteka.waw.pl.