Przedszkolaki w W85


21 i 22 września 2022 roku Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 odwiedziły 3 grupy przedszkolaków z Przedszkola „Ciuchcia Puch Puch” oraz z Przedszkola nr 95 im. Króla Maciusia I.

Pierwsza wizyta w bibliotece jak zawsze wzbudzała wiele emocji. Maluchy oraz starszaki z równym przejęciem zwiedzały poszczególne pomieszczenia biblioteki i bacznie oglądały regały pełne kolorowych książek. Po zwiedzeniu przestrzeni dla dorosłych przyszedł czas na bezpośredni kontakt z kolorowymi książeczkami dla dzieci. Każdy przedszkolaczek mógł wybrać sobie kilka książeczek, pooglądać je, siedząc w miękkim fotelu lub posłuchać ich fragmentów czytanych przez panią. Najciekawsze książeczki panie przedszkolanki wypożyczyły dzieciom na zajęcia do przedszkola.

Na zakończenie spotkania najwięcej pytań dotyczyło tego, jak można stać się użytkownikiem biblioteki i ile książeczek po założeniu karty czytelnika można zabrać ze sobą do domu. Kilka godzin później gościliśmy ponownie część przedszkolaków, ale tym razem z rodzicami. Po założeniu karty bibliotecznej nowi użytkownicy biblioteki oddali się przyjemności wybierania książeczek, które mogli wypożyczyć do domu.