Z książkami wśród pszczółek – piknik w CKiA


2 lipca 2022 r. w parku przy Centrum Kultury i Aktywności (ul. Siarczana 6) królowały pszczoły. W finałowym pikniku wieńczącym realizację projektu „Sąsiadki z pobliskiego ula – Eko-przyjaciele pszczół” wzięła udział również Biblioteka Publiczna na Targówku. Przy stoisku można było kupić książki, a także wziąć udział w warsztatach decoupage z motywem pszczółkowym.

Pszczoły były wszędzie – na scenie nawet mówiące, tańczące, śpiewające! 🙂 Dzieci i dorośli bawili się z nimi rewelacyjnie! Wokół uczestników wesołego wydarzenia fruwało mnóstwo baniek mydlanych, zewsząd zerkały pszczoły na balonach z napisem „Bee HAPPY!”. Nie mogło oczywiście zabraknąć prawdziwych pszczół w ulu. Jak wygląda słodka codzienność tych pracowitych owadów? Każdy mógł wzbogacić swoją wiedzę. A tuż obok kusiły słoiki z miodem.

Kliknij tutaj, aby przeczytać szczegółowy opis wszystkich atrakcji podczas pikniku pszczółkowego w CKiA

Projekt był finansowany ze środków m.st. Warszawy z programu FEK 2022 w partnerstwie z Wypożyczalnią dla Dorosłych i Młodzieży nr 49Radą Osiedla Targówek FabrycznySzkołą Podstawową nr 58 im. T. GajcegoFundacją Ratujmy PszczołyZespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia ZawodowegoPszczelarium – Kamil BajPrzedsiębiorstwem Pszczelarskim Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp. k. oraz Rafałem Amorem.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.