Spotkanie autorskie z Dorotą Majewską w W29


W dniu 21.06.2023 r. gościem Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 była Pani Dorota Majewska, autorka książek Cztery pory (u) roku (2011), Nie nazywaj mnie Pamelą (2014), Cudzoziemki (2019), Zapamiętaj imię konia (2020), Niebezpieczne ścieżki (2023) oraz współautorką książek „Zośka” –  moja wielka miłość: wspomnienia Haliny Glińskiej (2017), Łączniczka „Zośki”: wspomnienia Danuty Rossman (2022).

Pani Dorota zaprezentowała nam swoją najnowszą książkę Niebezpieczne ścieżki. Jest to zbiór 12 opowiadań o ludziach borykających się z różnymi uzależnieniami. Kiedyś uzależnienia kojarzyły nam się najczęściej z alkoholem, papierosami, narkotykami. Dziś dużo się mówi również o uzależnieniu od gier komputerowych, smartfona, itp. Nie wszyscy zdajemy sobie także sprawę z tego, że możemy uzależnić się od wszystkiego: jedzenia, pracy, lekarstw.

Autorka materiały do najnowszej publikacji zbierała przez 2 lata. Pandemia niestety utrudniła kontakt z ludźmi, a co za tym idzie i możliwości rozmów z nimi.

W spotkaniu uczestniczyły również Pani Anna Janczewska – psycholożka, psychoterapeutka, terapeutka uzależnień, która opowiedziała o swojej pracy kontaktach z ludźmi uzależnionymi, oraz Pani Emilia Markiewicz – redaktorka i przedstawicielka wydawnictwa Warszawskiej Firmy Wydawniczej. Pani Emilia przeczytała nam fragmenty książki.

Dziękujemy za udział w spotkaniu, za miło i twórczo spędzony czas.