XVIII Kampania Białych Serc w W2

Przez siedemnaście lat Kampania poruszała tematy związane z różnorakimi typami zagrożeń, jakie czyhają na dzieci i młodzież.

W tym roku pod hasłem „Włącz alarm” poruszany był temat fonoholizmu – uzależnienia od telefonu komórkowego (smartfona). Jest to problem dziś bardzo powszechny, zwłaszcza wśród nastolatków.

Tradycyjnie – jak rok temu – w oknach Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 pojawiły się białe papierowe serduszka – symbol Kampanii. Przygotowana została również wystawa książek o tematyce uzależnień. Dzięki organizatorom Kampanii czytelnicy mogli uczestniczyć w szkoleniu „Pierwsza pomoc ofierze mrozu” opartym na prezentacji filmiku o tym samym tytule, przygotowanym przez głównych organizatorów, tj. Grupę Zalewski.